Přidat do oblíbených Nastavit homepage

V nákupním košíku máte:

0 položek

v celkové ceně s DPH:

0,-
Nabídka produktů
Platební metody

Reklama
Facebook

Staňte se našímy fanoušky a budete vědět o všech novinkách, akcích a slevách na našem e-shopu stačí kliknout na to co se mi líbí.


Tapety na zeď Erismann neobsahují ftaláty

Ftaláty v tapetách na zeď

Ftaláty se používají hlavně jako změkčovadla do plastů a vinylu. Tyto ftaláty dodávají plastům a vinylům především měkkost a pružnost. Produkty měkčeného PVC se skládají až z 35 procent změkčovadel. Jelikož ftaláty v PVC a vinylu nejsou pevně vázány, uvolňují se trvale do ovzduší. Následně jsou vdechovány plícemi a dostávájí se do krve.

Negativní účinky na organismus

Ftaláty jak u dospělých tak i u dětí bez výjimky ohrožují funkce ledvin a jater, zvyšují riziko vzniku alergií, či astmatu. Snižují produkci mužského hormonu testosteronu a spermií. Dále u dospívajících způsobují atrofii mužských reprodukčních orgánů (varlat) čímž přímo narušují plodnost.
Nejrozšířenější z ftalátů je DEHP (di-2-etylhexyl ftalát), který je považován za reprodukčně a vývojově toxickou látku. Zvláště vysokým dávkám DEHP mohou být vystaveny děti na novorozeneckých jednotkách intenzivní péče.

Tapety na zeď Erismann a ftaláty

Tapety na zeď výrobce Erismann jsou pravidelně testovány nezávislým zkušebním institutem. Proto je možné každou rolku tapety označit početí kvality, která dokládá, že tapety na zeď značky Erismann neobsahují ftaláty.

Pečeť kterou naleznete na každé rolce tapety:

 

Zdroj: http://www.phthalate-free.de/

Chráníme životní prostředí.

Kontakty zde:


Nejprodávanější
Akční nabídka
Mohlo by vás zajímat

Copyright © 2017 IČO: 461 12 774, DIČ: CZ6710311025 Pavel a Věra Beťákovi, Těrlicko 689, tel/fax: +420 596 423 740, info@e-shop24.cz ®